Rosyjscy i białoruscy badmintoniści dopuszczeni do startów. Jest jednak warunek

Inne
Rosyjscy i białoruscy badmintoniści dopuszczeni do startów. Jest jednak warunek
Fot. PAP
Rosyjscy i białoruscy badmintoniści dopuszczeni do startów. Jest jednak warunek

Rosyjscy i białoruscy badmintoniści będą mogli startować od 26 lutego 2024 roku po spełnieniu warunków neutralności - postanowiła Międzynarodowa Federacja Badmintona (BWF).

"To niezwykle ważna decyzja" - powiedział prezydent BWF Poul-Erik Hoeyer Larsen.

 

ZOBACZ TAKŻE: Nowicki podsumował występ w Budapeszcie. Napawa optymizmem 

 

"Ściśle i konstruktywnie w tej sprawie współpracowaliśmy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, aby zapewnić wiarygodny, niezawodny i całościowy proces decyzyjny. Doceniamy także wkład naszego Komitetu Wykonawczego oraz Komisji Zawodników, naszych pięciu Konfederacji Kontynentalnych i bezpośrednio zaangażowanych stowarzyszeń członkowskich” - dodał sekretarz generalny Thomas Lund.

 

BWF opracuje w najbliższym czasie szczegółowe zasady w sprawie dopuszczenia do startu badmintonistów z Rosji i Białorusi.

 

Dotychczas BWF, decyzją z marca 2022 podjętą po inwazji Rosji na Ukrainę, zakazywała rosyjskim i białoruskim sportowcom udziału w imprezach pod jej auspicjami.

 

Pod koniec marca MKOl poinformował o przywróceniu możliwości startów Rosjan i Białorusinów w sportach indywidualnych pod flagą neutralną pod warunkiem, że nie wspierali oni aktywnie wojny na Ukrainie oraz nie są związani z wojskiem i klubami wojskowymi. Decyzja w sprawie ich udziału w igrzyskach olimpijskich w Paryżu 2024 ma zapaść w późniejszym terminie.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie