Czy Jan Błachowicz zmieni kategorię wagową? Kluczem do sukcesu mogą okazać się... łydki

Sporty walki
Czy Jan Błachowicz zmieni kategorię wagową? Kluczem do sukcesu mogą okazać się... łydki
Fot. Polsat Sport
Jan Błachowicz

Jan Błachowicz (29-10-1, 9 KO, 9 Sub) opublikował na Instagramie zdjęcie, na którym pozuje na tle morza. W opisie zasugerował możliwe przejście do kategorii ciężkiej. W komentarzach rozpoczęła się dyskusja dotycząca... łydek.

"Dotyram łydki i mogę przejść do ciężkiej" - napisał były mistrz UFC w wadze półciężkiej. Na zdjęciu widać, że "Cieszyński Książę" ma dobrze rozbudowane mięśnie górnych partii ciała, aczkolwiek jego łydki są dość chude. 

 

ZOBACZ TAKŻE: FEN 50: Karta walk 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jan Blachowicz (@janblachowicz)

 

Kibice w komentarzach zaczęli podkreślać, że stopień umięśnienia łydek nie ma większego znaczenia w MMA na wysokim poziomie. Jako przykład wielokrotnie podawali Jona Jonesa. Przypomnijmy, że Amerykanin przez lata był mistrzem UFC w wadze półciężkiej. Następnie przeszedł do królewskiej dywizji, w której wywalczył pas mistrzowski w marcu tego roku. "Jones nie ma dużych łydek i dobrze mu poszło", "Małe łydki nie powstrzymały Jonesa" - czytamy. 

 

Obecnie nie wiadomo, czy Błachowicz rzeczywiście zdecyduje się na przejście do wagi ciężkiej. Niedawno wspominał, że mógłby zmierzyć się z Tomem Aspinallem. Anglik stwierdził, że jest gotowy podjąć rękawicę. 

 

Na razie Błachowicz odpoczywa po pojedynku z Aleksem Pereirą. Na UFC 291 Polak przegrał z Brazylijczykiem niejednogłośną decyzją sędziów. Ponadto 40-latka czeka teraz przerwa spowodowana operacją łokcia. Po zabiegu będzie musiał odpoczywać przez kilka tygodni. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie