Uderzyli w Polskę po mistrzostwach świata! "Supermocarstwa znikają"

Inne
Uderzyli w Polskę po mistrzostwach świata! "Supermocarstwa znikają"
Fot. Cyfrasport
Reprezentacja Polski została podana jako przykład upadku europejskiej lekkiej atletyki

Zaledwie dwa medale przywiozła reprezentacja Polski z zakończonych niedawno lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Biało-Czerwoni zostali wymienieni jako jeden z przykładów tego, że w królowej sportu Europa traci grunt pod nogami.

Srebrny medal Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem i srebro Natalii Kaczmarek w biegu na 400 metrów to jedyne krążki, wywalczone przez Polaków w stolicy Węgier. Grecka "Gazzetta" zwraca uwagę, że Biało-Czerwoni są tylko jednym z wielu przykładów beznadziejnego obrazu Europy w lekkiej atletyce.

 

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentant Polski mówi wprost. "Czuję żal i rozgoryczenie"

 

"Znikają supermocarstwa, takie jak Francja czy Polska. Francuzi, organizatorzy najbliższych igrzysk olimpijskich, zdobyli w Budapeszcie tylko jeden medal, ostatniego dnia imprezy w sztafecie 4x400 metrów, czyli przedostatniej konkurencji mistrzostw. Polska, która wraz z Wielką Brytanią ma teoretycznie największą liczbę talentów, w ubiegłym roku w Eugene zdobyła cztery krążki i była jedynym przedstawicielem Europy w pierwszej dziesiątce klasyfikacji medalowej. Z zawodów w Budapeszcie wróciła z zaledwie dwoma srebrami" - martwi się "Gazzetta".

 

Grecy podkreślają, że honoru Europy dzielnie broniła w tym roku Hiszpania, która z czterema złotami i jednym srebrem zajęła w klasyfikacji medalowej trzecie miejsce, ale wszystkie krążki z najcenniejszego kruszcu zdobyła ona w chodzie sportowym, który w hierarchii lekkoatletycznych konkurencji nie stoi zbyt wysoko...

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie