Faith Kipyegon się nie zatrzymuje. Nowe cele biegaczki przyprawiają o zawrót głowy

Inne
Faith Kipyegon się nie zatrzymuje. Nowe cele biegaczki przyprawiają o zawrót głowy
fot. PAP

Kenijka Faith Kipyegon, która w Budapeszcie podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata zdobyła jako pierwsza biegaczka w historii złoto na 1500 i 5000 m, ma już nowe cele na najbliższe tygodnie i miesiące. Marzy o trzech złotych medalach igrzysk w Paryżu i rekordzie globu na 10 000 m.

Kipyegon, razem z inną złotą z Budapesztu Mary Moraą (800 m), była witana i fetowana na lotnisku w Nairobi jak bohaterka narodowa - przez przedstawicieli władzy, kibiców oraz zespół taneczny występujący w tradycyjnych kenijskich strojach. Obydwie biegaczki otrzymały specjalne naszyjniki kwiatowe.

 

29-letnia Kipyegon pobiła w tym roku już trzy rekordu globu - na 1500 m we Florencji 2 czerwca podczas mityngu Diamentowej Ligi (3.49,11), na 5000 m 9 czerwca w Paryżu (14.05,20) i w końcu na milę - 21 lipca w Monako (4.07,64). Nic dziwnego, że chce być także najlepsza na 10 000 m. Ten rekord należy od 2021 r. do Etiopki Letesenbet Gidey (29.01,03).

 

ZOBACZ TAKŻE: Drugi złoty medal mistrzostw świata dla Kenijki Faith Kipyegon

 

„Rekordy świata zmieniły mnie jako sportowca, dały ogromną motywację do cięższych treningów. Robię to nie tylko po to, by być lepszą, by wpisać moje wyniki w światowe tabele, ale także po to, by pokazywać młody kobietom, dziewczynom, że wszystko w życiu jest możliwe. W Paryżu chcę wygrać na trzech dystansach. Oczekujcie ode mnie więcej, cały czas jestem silna… Idę powoli w kierunku, jaki sobie wyznaczyłam. Po igrzyskach zamierzam biegać maratony” - powiedziała cytowana na portalu „Nation” Kipyegon po przylocie do Nairobi.

 

Medal na 1500 m z MŚ z Budapesztu dedykowała trenerowi Patrickowi Sangowi (były biegacz 3000 m przez przeszkody, wicemistrz olimpijski z Barcelony), a krążek za triumf na 5000 mężowi Timothy’emu Kitum. Obydwa sukcesy będzie celebrować z najwierniejszym swoim kibicem - pięcioletnią córeczką Alyne.

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie