US Open: Iga Świątek - Kaja Juvan. Kiedy mecz? O której godzinie?

Tenis

Już niedługo Iga Świątek rozegra swój kolejny mecz podczas tegorocznej edycji US Open. Przeciwniczką Polki będzie Kaja Juvan. Czy Polka awansuje do kolejnej rundy turnieju? Kiedy mecz Iga Świątek - Kaja Juvan? O której godzinie Iga Świątek - Kaja Juvan?

Świątek świetnie poradziła sobie w swoim pierwszym meczu podczas tegorocznej edycji wielkoszlemowego turnieju. Jej rywalką na początku zmagań w Stanach Zjednoczonych była Rebecca Peterson. Pochodząca ze Szwecji zawodniczka nie miała szans w starciu z pierwszą rakietą świata. Świątek przegrała w tym pojedynku zaledwie jednego gema. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Erling Haaland naśladuje Igę Świątek! Polka wytycza trendy

 

Mecz drugiej kolejki US Open również potoczył się po myśli raszynianki. Tym razem jej oponentką była Daria Saville. Urodzona w 1994 roku tenisistka próbowała stawiać się Świątek, jednak Polka potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie starcie zakończyło się triumfem liderki rankingu WTA w dwóch setach. 

 

Kolejną rywalką Świątek będzie Kaja Juvan. Słoweńska zawodniczka ma za sobą dwa zacięte pojedynki na wielkoszlemowej imprezie. Naprzeciwko niej stawały Lauren Davis i Elisabetta Cocciaretto. Warto zaznaczyć, że Juvan obecnie plasuje się na 145. miejscu w rankingu. Nic zatem dziwnego, że to Polka jest faworytką zbliżającego się spotkania.

 

Należy przypomnieć, że Świątek i Juvan już raz mierzyły się podczas wielkoszlemowej imprezy. Grały ze sobą w pierwszej rundzie French Open w 2021 roku. Wtedy lepsza okazała się zawodniczka z Raszyna, która wygrała mecz 2:1. 

Kiedy mecz Iga Świątek - Kaja Juvan? O której godzinie mecz Iga Świątek - Kaja Juvan?

Polka rozegra swój kolejny mecz na nowojorskich kortach w piątek 1 września. Początek pojedynku zaplanowany jest na godzinę 18:15.  

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie