Nie żyje egipski miliarder. Był właścicielem klubu z Premier League

Piłka nożna
Nie żyje egipski miliarder. Był właścicielem klubu z Premier League
fot. PAP
Nie żyje Mohamed Al-Fayed

W wieku 94 lat zmarł Mohamed Al-Fayed, egipski miliarder, właściciel Fulham - poinformowała w piątek jego rodzina. Mohamed Al-Fayed był ojcem Dodiego Al-Fayeda, który 26 lat temu zginął razem księżną Dianą w wypadku samochodowym.

Mohamed Al-Fayed "odszedł spokojnie ze starości w środę 30 sierpnia 2023 roku" - napisała rodzina w oświadczeniu przekazanym przez klub piłkarski Fulham, którego egipski biznesmen był właścicielem do 2013 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: Olimpijka zmarła w wypadku samochodowym. W aucie był jej 10-miesięczny syn

 

Zmarł na dzień przed 26. rocznicą śmierci swojego syna, Dodiego, który zginął wraz z księżną Dianą w wypadku samochodowym w Paryżu 31 sierpnia 1997 r.

 

Mohamed Al-Fayed twierdził, że para zginęła w wyniku spisku, za którym stała brytyjska rodzina królewska.

 

Egipski biznesmen, który przybył do Wielkiej Brytanii na początku lat 60. XX wieku, w 1985 roku stał się właścicielem słynnego londyńskiego sklepu Harrods. Kupił także hotel Ritz w Paryżu. W latach 1997-2013 był właścicielem klubu piłkarskiego Fulham FC.

 

Mohamed Al-Fayed, urodzony 27 stycznia 1929 roku na biednych przedmieściach Aleksandrii, większość życia spędził w Wielkiej Brytanii, ale ku jego wielkiej frustracji kilkukrotnie odmówiono mu obywatelstwa brytyjskiego.

 

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie