Cori Gauff pokonała Caroline Wozniacki podczas US Open
Coco Gauff zameldowała się w ćwierćfinale US Open. Amerykańska tenisistka wygrała z Dunką Caroline Wozniacki 6:3, 3:6, 6:1. Jej kolejną rywalką będzie Jelena Ostapenko.

33-letnia Wozniacki wznowiła w tym sezonie karierę, którą przerwała w 2020 roku, aby poświęcić się rodzinie. US Open był jej trzecim turniejem. Wcześniej wystąpiła w Montrealu (dotarła do 2. rundy) i Cincinnati, gdzie przegrała mecz otwarcia.
ZOBACZ TAKŻE: Aryna Sabalenka strąci Igę Świątek z piedestału? "Nic strasznego się nie stanie"
W Nowym Jorku Dunka polskiego pochodzenia startowała dzięki "dzikiej karcie", bo w światowym rankingu sklasyfikowana jest dopiero w siódmej setce.
19-letnia Gauff w ćwierćfinale w Nowym Jorku jest po raz drugi. Do najlepszej ósemki dotarła tez rok temu.
Wcześniej wyłoniono dwie pierwsze ćwierćfinalistki. Rozstawiona z numerem 10. Karolina Muchova zmierzy się z Soraną Cirstea (30.). Czeszka wygrała z Chinką Xinyu Wang 6:3, 5:7, 6:1, a Rumunka pokonała Szwajcarkę Belindę Bencic 6:3, 6:3.

