Niesamowity wyczyn Natalii Kaczmarek! Pobiła rekord Polski (WIDEO)

Inne

Natalia Kaczmarek nie zwalnia tempa po niedawnych lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Budapeszcie. Dosłownie! Polska biegaczka wzięła udział w mityngu w Olsztynie i ustanowiła nowy rekord Polski w biegu na 500 metrów. To również jeden z najlepszych wyników na całym świecie!

W niedzielę 3 września w stolicy Warmii i Mazur odbył się III Memoriał im. Zbigniewa Ludwichowskiego. Jedną z gwiazd imprezy była Kaczmarek, która na niedawno zakończonych mistrzostwach świata w Budapeszcie zdobyła srebrny medal w biegu na 400 metrów.

 

Tym razem lekkoatletka wystartowała na nietypowym dystansie pół kilometra. W nim okazała się zdecydowanie najlepsza. Mało tego, pobiegła na tyle kapitalnie, że z czasem 01:07:18 pobiła rekord Polski, który wcześniej należał do Aleksandry Gaworskiej z 2018 roku (01:08:65).

 

 

25-letnia biegaczka nie tylko ustanowiła najlepszy wynik w kraju, ale jeden z lepszych na całym świecie. Według doniesień Polskiego Związku Lekkoatletyki, jej rekord jest dziewiątym najszybszym rezultatem. Pierwsze miejsce należy do Femke Bol, która dystans 500 metrów pokonała w czasie 01:05:63.

 

Przypomnijmy, że Kaczmarek to jedna z dwóch reprezentantów Polski, która przywiozła do kraju medal z sierpniowych mistrzostw świata w stolicy Węgier. Drugim był młociarz Wojciech Nowicki, który również sięgnął po srebro.

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie