Zwrot akcji w sprawie walki Adama Kownackiego! Rywal złapany na dopingu!

Sporty walki
Zwrot akcji w sprawie walki Adama Kownackiego! Rywal złapany na dopingu!
fot. PAP
Adam Kownacki

Adam Kownacki w czerwcu tego roku rywalizował z Joe Cusumano podczas gali w Nowym Jorku. Polak przegrał przez nokaut i poniósł czwartą porażkę z rzędu. Mówił nawet o zakończeniu kariery. Teraz pojawiają się jednak sensacyjne doniesienia. Otóż jego oponent był w tym pojedynku na dopingu!

Taką informację przekazała grupa "Matchroom" opiekująca się Cusumano.

 

"Grupa Matchroom może potwierdzić, że Joe Cusumano przedstawił niekorzystny dla siebie wynik testu antydopingowego zlecony przez Komisję Sportu stanu Nowy Jork, dotyczący walki z Adamem Kownackim 24 czerwca.

 

Toczy się dalsze postępowanie w tej sprawie. Komisja Sportu oraz grupa Matchroom kieruje sprawę do odpowiednich władz. Mimo towarzyszącego nam rozczarowania, jesteśmy przekonani, że to właściwy kierunek w stronę regularnego badania aktywnych pięściarzy i promowania czystego i sprawiedliwego sportu dla wszystkich zawodników" - napisano w oświadczeniu.

 

 

Wszystko wskazuje na to, że walka Kownackiego z Cusumano zostanie potraktowana jako nieodbyta.

 

34-letni polski pięściarz w swojej karierze wygrał pierwszych 20 pojedynków. Następnie dwukrotnie uległ Robertowi Heleniusowi oraz przegrał z Ali Erenem Demirezenem. W tym roku stoczył jedną potyczkę - właśnie z Cusumano.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie