Władze Diamentowej Ligi oceniły mityng w Chorzowie. Jednoznaczna opinia

Inne
Władze Diamentowej Ligi oceniły mityng w Chorzowie. Jednoznaczna opinia
fot. PAP
Władze Diamentowej Ligi oceniły mityng w Chorzowie

Lipcowy Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej rozegrany w Chorzowie w ramach Diamentowej Ligi został wysoko oceniony zarówno przez władze światowej federacji lekkoatletycznej, jak i kibiców obecnych na Stadionie Śląskim – poinformowali organizatorzy.

Przed dwoma ostatnimi imprezami cyklu DL chorzowski mityng jest najlepszy na świecie tym roku pod względem wyników sportowych według rankingu World Athletics.

 

ZOBACZ TAKŻE: Świetne partie na otwarcie DMŚ 2023 w szachach kobiet w Bydgoszczy. Polki bliżej awansu

 

Dyrektor sportowy memoriału Piotr Małachowski zaznaczył, że mistrzyni świata na 100 m Amerykanka Sha'Carri Richardson już zadeklarowała start w przyszłorocznych zawodach w Chorzowie.

 

- Oceniła, że mityng, w którym wzięła udział 16 lipca, był jej ulubionym w tegorocznej Diamentowej Lidze. Nie będziemy udawać przesadnej skromności. Słyszymy to ostatnio coraz częściej – stwierdził Małachowski.

 

Chorzowskie zawody w tym roku po raz drugi zostały rozegrane w cyklu DL.

 

- W raporcie władz Diamentowej Ligi otrzymaliśmy ocenę 9,16 w skali od 1 do 10, wyższą niż poprzednio. Na ten wynik złożyły się ankiety wypełniane przez zawodników i menedżerów. Oceny powyżej 9 są określane jako doskonałe – wyjaśnił dyrektor ds. komunikacji memoriału Marek Plawgo.

 

Do końca rywalizacji lekkoatletów w DL został mityng w Brukseli i finał w amerykańskim Eugene.

 

Podczas lipcowych zawodów w Chorzowie przeprowadzone zostało – przez firmę Pentagon Research – badanie satysfakcji kibiców. Wzięło w nim udział 2,5 tys. osób, którzy wysoko ocenili organizację imprezy. 80 procent ankietowanych niczego by nie zmieniało w kolejnych edycjach.

 

- Ale dla 20 procent coś takiego istnieje, co nas cieszy. Badanie pokazało nam bowiem, na jakich polach możemy starać się być jeszcze lepsi – logistyka transportowa, nagłośnienie, catering. Kibice mają swoje oczekiwania i my chcemy zapewnić im możliwie najlepsze warunki. Chcemy rosnąć nie tylko sportowo, ale też rozwijać szeroko pojętą markę memoriału i Diamentowej Ligi w Polsce – podkreślił Plawgo.

 

Przyszłoroczna 15 edycja Memoriału Skolimowskiej w ramach DL odbędzie się w Chorzowie 25 sierpnia, tuż po igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

 

Pierwsze zawody prestiżowego cyklu na Stadionie Śląskim obejrzało gratis 30 tys. kibiców. Wtedy impreza zajęła w kalendarzu miejsce odwołanych z powodu ograniczeń pandemicznych zawodów w Chinach.

 

W tym roku wprowadzono płatne bilety, a na trybunach zasiadło 25 tys. ludzi, w impreza włączona została do Diamentowej Ligi na pięć lat, po jednogłośnym głosowaniu organizatorów pozostałych 14 mityngów cyklu.

 

Silesia Memoriał Skolimowskiej odbywa się na Stadionie Śląskim od 2018 roku, wcześniej lekkoatleci rywalizowali w stolicy.

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie