Albania - Polska. Relacja i wynik na żywo online

Piłka nożna

Zajmująca trzecie miejsce w grupie E eliminacji mistrzostw Europy piłkarska reprezentacja Polski zagra o 20.45 w Tiranie z wiceliderem - Albanią. Oba zespoły mogą awansować na pierwsze miejsce, bo prowadzące w tabeli Czechy w tej kolejce pauzują. Relacja i wynik na żywo meczu Albania - Polska na Polsatsport.pl.

Po czterech spotkaniach biało-czerwoni mają sześć punktów - po zwycięstwach u siebie nad Albanią 1:0 oraz Wyspami Owczymi 2:0. Podopieczni selekcjonera Fernando Santosa ponieśli natomiast wyjazdowe porażki z Czechami 1:3 oraz z Mołdawią 2:3.

 

ZOBACZ TAKŻE: 1:4! Klęska piłkarskiej reprezentacji Niemiec

 

Albania ma siedem punktów, a Czechy - osiem.

 

- Zawsze ktoś musi wygrać, a ktoś przegrać, jedna drużyna poniekąd zależy od drugiej. Kto wygra, ten będzie miał wszystko w swoich rękach. Kto przegra, będzie musiał oglądać się na wyniki innych - zauważył Santos.

 

Reprezentacja Polski zmaga się nie tylko z kryzysem sportowym, ale też wizerunkowym. W ostatnich tygodniach więcej mówi się m.in. o tzw. aferze premiowej czy kontrowersyjnych wywiadach, jakich udzielili Łukasz Skorupski i kapitan Robert Lewandowski. Santos zaapelował, aby wszyscy skoncentrowali się teraz na nadrzędnym celu, jakim jest awans do Euro 2024.

 

- Atmosfera w drużynie cały czas była i jest dobra. Powtarzałem to już wiele razy. Teraz najważniejsze jest to, żeby myśleć o najbliższym meczu. O tym, w jaki sposób zagra Albania, jak zrealizować nasz plan na to spotkanie. Znamy możliwości naszego rywala, wiemy, w jaki sposób atakuje, jak broni, jaką jej zawodnicy mają jakość indywidualną. Na tym polega moja praca, żeby przygotować na to piłkarzy - mówił na konferencji prasowej.

 

Zespoły rywalizowały ze sobą ostatnio w Tiranie w październiku 2021 roku w eliminacjach mistrzostw świata. Wówczas Polska zwyciężyła 1:0. Już w bieżących kwalifikacjach Biało-Czerwoni wygrali w marcu w Warszawie również 1:0. Oba gole zdobył w tych spotkaniach Karol Świderski.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Albania - Polska na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 20:45.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie