Pierwsze słowa Fernando Santosa po zwolnieniu z reprezentacji Polski

Piłka nożna

Fernando Santos nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. PZPN poinformował o tym w specjalnym komunikacie. Znajdziemy w nim m.in. słowa Portugalczyka o tej decyzji.

Santos był selekcjonerem polskiej kadry od stycznia 2023 roku, którą to przejął po Czesławie Michniewiczu. W trakcie swojej pracy udało mu się wygrać z Albanią, Niemcami oraz Wyspami Owczymi oraz przegrać z Czechami, Mołdawią oraz Albanią.

Zobacz także: Mocna diagnoza klęski Fernando Santosa i PZPN! Jacek Gmoch: To spowodowało upadek motywacji

W środę 13 września Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zakończeniu współpracy z Portugalczykiem.

 

– Chociaż kończymy naszą współpracę, jestem wdzięczny za to, że prowadziłem polską reprezentację i życzę wszystkiego najlepszego Polsce i jej mieszkańcom, którzy tak dobrze mnie przyjęli, kiedy tu mieszkałem – powiedział Santos.

 

Cezary Kulesza, prezes PZPN, podziękował Portugalczykowi za współpracę, zaznaczając, że kwestia znalezienia jego następcy jest teraz kwestią kluczową.

 

Kolejne zgrupowanie i mecze - z Wyspami Owczymi w Thorshavn oraz Mołdawią w Warszawie - czekają Polaków 12 i 15 października. W przypadku niewywalczenia awansu do przyszłorocznego turnieju w Niemczech dzięki zajęciu jednego z dwóch czołowych miejsc w grupie, zapewne wystąpią w barażach, do których zakwalifikują się wskutek wysokiej pozycji w ostatniej edycji Ligi Narodów.

 

Santos to były trener m.in. FC Porto, AEK Ateny, Panathinaikosu Ateny, Sportingu Lizbona, Benfiki Lizbona czy PAOK Saloniki. Prowadził także reprezentacje Grecji i Portugalii, z którą wygrał mistrzostwo Europy 2016 i Ligę Narodów 2018/2019.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie