Poznaliśmy walkę wieczoru gali FEN 51

Sporty walki
Poznaliśmy walkę wieczoru gali FEN 51
Fot. Polsat Sport
Poznaliśmy walkę wieczoru gali FEN 51

Cezary Oleksiejczuk (11-2, 4 KO, 2 Sub) kontra Bauyrzhan Kuanyshbayev (15-5, 8 KO, 2 Sub) - to starcie będzie walką wieczoru FEN 51, która odbędzie się 14 października. Stawką pojedynku będzie mistrzowski tytuł w kategorii półśredniej. Przypomnijmy, że podczas gali w Lubinie organizacja Fight Exclusive Night będzie świętowała 10-lecie istnienia.

Dla Oleksiejczuka będzie to czwarta obrona mistrzowskiego pasa. Po tytuł sięgnął w listopadzie 2021 roku po zwycięstwie nad Aigunem Akhmedovem. Następnie wygrywał kolejno z Kamilem Kraską, Adrianem Zielińskim i Mansurem Abdurzakovem. 23-latek uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia w Polsce. Niewykluczone, że niedługo pójdzie śladem swojego brata Michała i również zasili szeregi UFC. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Błachowicz poddał się operacji. Czeka go przerwa 

 

Najpierw jednak będzie musiał poradzić sobie z przeszkodą w osobie Kuanyshbayeva. Kazach to były mistrz organizacji Octagon Promotion. W ostatnim występie pokonał na punkty Alana Silvę. Na swoim koncie ma także występy m.in. w organizacji Brave CF. 

 

 

Starcie Oleksiejczuk - Kuanyshbayev będzie main eventem gali FEN 51 w Lubinie, podczas której organizacja będzie obchodziła jubileusz 10-lecia. W co-main evencie czeka nas jeszcze jedna walka polsko-kazachska. Po raz kolejny tytułu mistrzowskiego w wadze piórkowej będzie bronił Kacper Formela (16-4, 7 KO, 3 Sub). Jego przeciwnikiem będzie Nursultan Kassymkhanov (13-4, 6 KO, 2 Sub). Ponadto na gali wystąpią m.in. Łukasz Rzepecki (5-0, 1 KO, 4 Sub) i Dawid Kareciński (3-0, 1 KO). 

Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie