Rosjanie wyśmiewają Polaków. "Niewytłumaczalny paradoks"

Piłka nożna
Rosjanie wyśmiewają Polaków. "Niewytłumaczalny paradoks"
Fot. Cyfrasport
Rosyjscy dziennikarze nazwali grę reprezentacji Polski "niewytłumaczalnym paradoksem"

Piłkarska reprezentacja Polski po pięciu meczach eliminacji mistrzostw Europy ma na koncie zaledwie sześć punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w arcyłatwej - jak mogłoby się wydawać - grupie E, oglądając plecy Mołdawii, Czech i Albanii. Wyniki Biało-Czerwonych zaskoczyły... rosyjskich dziennikarzy.

Wymęczone zwycięstwa nad Albanią i Wyspami Owczymi u siebie to jedyne wygrane Polaków w tych kwalifikacjach. Rosyjski portal Sport-Express zastanawia się, jak to możliwe, że drużyna złożona z zawodników grających w renomowanych europejskich klubach ma tak wielkie wahania formy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Od Jerzego Engela do Fernando Santosa. Wszystkie selekcjonerskie dymisje w XXI wieku

 

"Reprezentacja Polski to w ostatnich latach niewytłumaczalny paradoks. Z godną pozazdroszczenia regularnością awansują na wielkie imprezy, na których... konsekwentnie zawodzą (wyjście z grupy w Katarze był ogromnym sukcesem). Tym, co najbardziej rzuca się w oczy, są jednak ich występy w meczach eliminacyjnych. Polacy co jakiś czas przegrywają z outsiderami, ale ostatecznie udaje im się zajmować drugie miejsca. Obecny zespół Biało-Czerwonych nie jest wyjątkiem. Polska przegrała z Mołdawią i Albanią, choć ledwie kilka miesięcy temu pokonała Niemców w meczu towarzyskim. Po tych chłopakach można się spodziewać wszystkiego: zarówno bohaterskiego awansu na pierwsze miejsce w grupie, jak i całkowitej porażki" - podaje Sport-Express.

 

Rosjanie zwracają uwagę, że reprezentacja Polski, mimo katastrofalnego początku eliminacji, traci do lidera grupy, Albanii, zaledwie cztery punkty, a mając w składzie takich zawodników jak Robert Lewandowski, Wojciech Szczęsny czy Piotr Zieliński, wcale nie stoi na straconej pozycji w walce o Euro.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie