Reprezentanci Polski z medalami mistrzostw Europy

Polacy z medalami mistrzostw Europy juniorek i juniorów

Sześć medali, w tym trzy złote, zdobyli młodzi polscy szachiści w mistrzostwach Europy juniorek i juniorów w rumuńskiej Mamai. Mistrzowskie tytuły wywalczyli: Martyna Wikar w kategorii dziewcząt do lat 18, Jakub Seeman (U-16) i Kinga Lajdamik (U-12).

Na drugim stopniu podium stanęła Blanka Ejsymont (U-12), a po brązowe medale sięgnęły Marta Siekańska (U-16) i Zuzanna Kamińska (U-10).

Reprezentacja biało-czerwonych na turniej w Mamai liczyła 45 zawodniczek i zawodników.

Rumunia jest ostatnio szczęśliwa dla młodych polskich adeptów "królewskiej gry". W lipcu w drużynowych mistrzostwach Europy juniorów w miejscowości Jassy wszystkie cztery zespoły biało-czerwonych zdobyły złote medale, chociaż żaden nie był najwyżej rozstawiony w turnieju.