Grand Prix Danii na żużlu. Relacja i wynik na żywo

Żużel
Grand Prix Danii na żużlu. Relacja i wynik na żywo
Fot. PAP
Grand Prix Danii na żużlu. Relacja i wynik na żywo

Bartosz Zmarzlik w sobotę w duńskim Vojens może po raz czwarty zostać mistrzem świata na żużlu. Jeśli po zawodach będzie miał więcej niż 20 punktów przewagi nad rywalami, to na ostatnią eliminację Grand Prix w Toruniu pojedzie już jako złoty medalista. Relacja i wynik na żywo Grand Prix Danii na Polsatsport.pl.

Zmarzlik spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Wygrał cztery z ośmiu turniejów i w klasyfikacji generalnej ma 24 punkty przewagi nad Szwedem Fredrikiem Lindgrenem i 33 nad Słowakiem Martinem Vaculikiem. Tylko ta dwójka ma jeszcze teoretyczne szanse, aby go wyprzedzić.

 

ZOBACZ TAKŻE: Byli faworytem do mistrzostwa Polski. Teraz muszą bronić się przed klęską

 

Jeśli Zmarzlik po raz czwarty stanie na najwyższym stopniu podium, dołączy do takich sław speedwaya jak Nowozelandczyk Barry Briggs, Duńczyk Hans Nielsen i Amerykanin Greg Hancock. Bardziej utytułowani pozostaną tylko Szwed Ove Fundin z pięcioma triumfami oraz jego rodak Tony Rickardsson i Nowozelandczyk Ivan Mauger - po sześć. Wcześniej Polak był najlepszy w 2019, 2020 i 2022 roku.

 

W sobotę w Vojens wystartuje także słabo spisujący się w tym sezonie Patryk Dudek, zabraknie natomiast kontuzjowanego Macieja Janowskiego. Początek turnieju o godz. 19.00.

 

Relacja i wynik na żywo Grand Prix Danii na Polsatsport.pl. Początek o 19:00. 

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie