Znany polski trener odmówił Kuleszy! Był jednym z faworytów do objęcia reprezentacji

Piłka nożna

Trwają poszukiwania nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wszystko wskazuje na to, że nie zostanie nim Maciej Skorża. Według najnowszych doniesień, szkoleniowiec Urawa Red Diamonds miał odrzucić taką propozycję.

W sobotę prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował w mediach społecznościowych, że rozmowy z kandydatami zostały zakończone. - Czas na wybór - poinformował. Kibice momentalnie zaczęli dyskusje na temat nowego selekcjonera, który ma zastąpić zwolnionego niedawno Fernando Santosa.

Zobacz także: Selekcjonerem powinien zostać twardy Polak, który sprawi, że ogon przestanie merdać psem

 

Faworytami do objęcia tej posady od początku byli Marek Papszun, Michał Probierz oraz Maciej Skorża. Jak poinformował portal "sport.pl", ten ostatni miał już odmówić Kuleszy. Aktualny szkoleniowiec Urawa Red Diamonds nie chce opuszczać drużyny tuż przed rozpoczęciem rywalizacji w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. W innej sytuacji na pewno rozważyłby taką propozycję.

 

Skorża ma twierdzić, że ewentualne przyjęcie oferty PZPN w trakcie sezonu niekorzystnie wpłynęłoby na wizerunek zarówno jego, jak i polskich trenerów. Jego kontrakt z Urawą wygasa w styczniu 2024 roku.

PZPN zakomunikował kilka dni temu, że chciałby ogłosić nowego selekcjonera do 20 września. Wtedy ma zebrać się zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie