Bardzo dobry występ Kaczmarek w Eugene! Lepsza okazała się tylko mistrzyni świata

Inne

Natalia Kaczmarek czasem 50,38 zajęła drugie miejsce w biegu na 400 m w finałowych zawodach Diamentowej Ligi w Eugene. Polka przegrała jedynie z mistrzynią świata Marileidy Paulino z Dominikany - 49,58. Trzecia była Holenderka Lieke Klaver - 50,47.

Kaczmarek ostrożnie rozpoczęła bieg i po 300 metrach była w środku stawki. Na ostatniej prostej zachowała jednak więcej sił od rywalek i przesunęła się na drugą pozycję. Podobnie jak podczas sierpniowych MŚ w Budapeszcie poza jej zasięgiem była tylko Paulino.

 

ZOBACZ TAKŻE: Życiowy sukces Polaka! Pobił swój rekord 

 

Polka ostrożnie rozpoczęła bieg i po 300 metrach była w środku stawki. Na ostatniej prostej zachowała jednak więcej sił od rywalek i przesunęła się na drugą pozycję. Podobnie jak podczas sierpniowych MŚ w Budapeszcie poza jej zasięgiem była tylko Paulino.

 

Pia Skrzyszowska zajęła ósme miejsce w biegu na 100 m przez płotki, uzyskując czas 12,81. Wygrała Nigeryjka Tobi Amusan - 12,33, przed Portorykanką Jasmine Camacho-Quinn - 12,38 i Amerykanką Kendrą Harrison - 12,44. Mistrzyni Polski w bardzo mocnej stawce wyprzedziła jedynie Tię Jones z USA, która była od niej wolniejsza o 0,01 s.

 

Rekord świata w biegu na 5000 m kobiet padł drugi raz w tym roku. Tsegay poprawiła o 4,99 s czerwcowe osiągnięcie Kenijki Faith Kipyegon, która podczas mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu pokonała ten dystans w 14.05,20. Drugie miejsce w Eugene zajęła Kenijka Beatrice Chebet, która poprawiła rekord życiowy na 14.05,92. Trzecia była Ejgayehu Taye z Etiopii - 14.21,52.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie