Djokovic mówi "nie". "Nadal nie osiągnęliśmy porozumienia"

Tenis
Djokovic mówi "nie". "Nadal nie osiągnęliśmy porozumienia"
fot. PAP
Novak Djokovic

Novak Djokovic odrzucił możliwość ponownego ogolenia głowy, jeśli reprezentacja Serbii zdobędzie w tym roku Puchar Davisa. Tenisista stwierdził, że zespół nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji co zrobi, jeśli zwycięży w tej rywalizacji.

„Rozmawialiśmy o tym, co chcemy zrobić, jeśli mamy nadzieję wygrać, ponieważ jest to dla nas w pewnym sensie motywacja. Nie będzie to golenie głowy, ponieważ już to zrobiliśmy” – powiedział Djokovic.

 

Tenisista niedawno wrócił wspomnieniami do wywiadu dla Międzynarodowej Federacji Tenisowej, gdy w jego trakcie zareagował na klipy wideo z sezonu 2010, w którym Serbia zdobyła Puchar Davisa. W finale pokonała Francję 3:2 i zdobyła swój pierwszy i jedyny tytuł w tych rozgrywkach. Djokovic wniósł ogromny wkład w pierwszy międzynarodowy sukces w tenisie dla swojej ojczyzny. W finale zapewnił drużynie punkt po zwycięstwie nad Gaelem Monfilsem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Za nami 30. edycja Challenger ATP w Szczecinie. Triumf Argentyńczyka

 

"Musi to być więc coś, co zrobimy po raz pierwszy jako zespół. Nadal nie osiągnęliśmy porozumienia. Każdy czuje się nieco inaczej w różnych sytuacjach. Damy znać, gdy osiągniemy konsensus w tej sprawie” – dodał.

 

Serbia zakwalifikowała się do fazy pucharowej Pucharu Davisa 2023, która odbędzie się w listopadzie w hiszpańskiej Maladze. W piątek Djokovic pokonał Hiszpana Alejandro Davidovicha Fokinę, zapewniając swojej drużynie miejsce w Final Eight.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie