Brązowy medal Polaków w drużynie na mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim

Drużyna kajakarzy górskich zdobyła brązowy medal mistrzostw świata.

Drużyna kajakarzy górskich, w składzie: Mateusz Polaczyk, Michał Pasiut i Dariusz Popiela, zdobyła brązowy medal mistrzostw świata, które rozpoczęły się we wtorek na olimpijskim torze w Lee Valley pod Londynem. Zwyciężyli Czesi, przed Francuzami.

Polacy to srebrni medaliści tegorocznych mistrzostw Starego Kontynentu, które były jednym z elementów Igrzysk Europejskich. W Krakowie przegrali tylko z Hiszpanami, którzy w mistrzostwach świata zajęli 10. pozycję.

Wygrali Czesi, którzy o 1,23 s wyprzedzili Francuzów. Obie te ekipy nie miały punktów karnych. Biało-czerwoni otrzymali dwa, a od triumfatorów dzieliło ich 3,47.

W drużynowej rywalizacji kajakarek Polki: Klaudia Zwolińska, Natalia Pacierpnik i Dominika Brzeska uplasowały się na siódmym miejscu. Wygrały Australijki, przed Hiszpankami i Brytyjkami.

Biało-czerwoni we wtorek zaprezentowali się jeszcze w zespołowych zmaganiach w C1. Grzegorz Hedwig, Kacper Sztuba i Michał Wiercioch uzyskali ósmy czas. Na podium stanęli Francuzi, Brytyjczycy i Włosi.

W środę odbędę się kwalifikacje kanadyjkarzy, a w czwartek - kajakarzy. Na piątek zaplanowano półfinały i finały w C1, a dzień później - w K1. W niedzielę mistrzowskie zmagania zakończą przejazdy w crossie.