Tajlandia ostatnim "spacerkiem" Polek przed "sprintem" do Paryża? "Musimy skupić się na własnej grze"

Inne
Tajlandia ostatnim "spacerkiem" Polek przed "sprintem" do Paryża? "Musimy skupić się na własnej grze"
fot. PAP
Joanna Wołosz

Reprezentacja Polski siatkarek zgodnie z planem wygrała trzy pierwsze mecze w ramach turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu. Przeciwniczki były znacznie niżej notowane, podobnie jak najbliższy rywal Biało-Czerwonych - Tajlandia. Decydujące spotkania dopiero nadejdą.

Polki to jedne z faworytek turnieju, którego organizatorem jest Łódź. Podopieczne Stefano Lavariniego wygrały odpowiednio ze Słowenią, Koreą Południową oraz Kolumbią i wespół z Włoszkami, Amerykankami i Niemkami znajdują się w górnej części tabeli - z kompletem zwycięstw.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Wyniki środowych meczów

 

Przed naszą reprezentacją jeszcze jeden mecz z teoretycznie znacznie słabszym adwersarzem. Mowa o Tajlandii, która dotychczas przegrała wszystkie mecze. Polki mają zatem jeszcze czas, aby przepracować pewne elementy i jak najlepiej przygotować się do najważniejszych spotkań, które rozstrzygną losy kwalifikacji. We wtorkowej konfrontacji z Kolumbią, mimo pewnej wygranej 3:0, Biało-Czerwone borykały się ze skutecznością w ataku.

 

- Na pewno musimy nad tym popracować, ale mam nadzieję, że przeciwko Tajlandii będzie dużo lepiej, ta piłka będzie nam bardziej "siedziała" i będziemy skuteczniejsze. Ostatni czas pokazał, że ten azjatycki styl rywalek nawet nam pasuje. Musimy przede wszystkim skupić się na własnej grze. Wydaje mi się, że ostatnie mecze z Tajlandią pokazały, że możemy z nią wygrać. Wygrywałyśmy, więc wydaje mi się, że musimy wyjść na parkiet pewne siebie i skupione na tym, żeby wygrać - zaznaczyła rozgrywająca reprezentacji Polski, Joanna Wołosz.

 

Przypomnijmy, że awans na igrzyska olimpijskie do Paryża wywalczą tylko dwie najlepsze ekipy turnieju w Łodzi.

 

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie