Wiemy, które drużyny zagrają w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej

Siatkówka
Wiemy, które drużyny zagrają w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej
fot. PAP
Zespół ŁKS Commercecon Łódź wystąpi w Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej

11. Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej siatkarek odbędzie się - po raz pierwszy w historii - w Mielcu. Od piątku do niedzieli w nowej hali widowiskowo-sportowej będą rywalizować Developres Bella Dolina Rzeszów, ŁKS Commercecon Łódź, ITA TOOLS Stal Mielec oraz niemiecki Dresdner SC.

Agata Mróz-Olszewska 138 razy wystąpiła w reprezentacji Polski, z którą w 2003 i 2005 zdobyła mistrzostwo Europy. W 2007 roku przerwała karierę ze względu na chorobę. Rok później przeszła przeszczep szpiku kostnego. Dwa tygodnie po zabiegu zmarła. Miała 26 lat.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zaskakująca decyzja 22-letniej polskiej siatkarki! Zakończyła karierę

 

Celem Fundacji Kropla Życia im. zmarłej siatkarki jest - jak można przeczytać w jej statucie - m.in. "popularyzowanie w społeczeństwie wiedzy o krwiodawstwie, krwiolecznictwie i przeszczepach szpiku kostnego".

 

Dlatego oprócz zmagań sportowych w trakcie turnieju w mieleckiej hali, którą otwarto na początku sierpnia, odbędą się wydarzenia z tym związane. Na przykład w sobotę, w godz. 10.00-13.00 chętni będą mogli oddać krew.

 

Wstęp na memoriałowe mecze jest wolny.

 

W 2022 roku turniej rozegrano w Bielsku-Białej. Zwyciężyły siatkarki miejscowego BKS ZGO Bostik, które w finale pokonały Grot Budowlanych Łódź 3:2. Trzecie miejsce zajęła czeska drużyna TJ Ostrawa, a czwarte Nowator Chmielnicki z Ukrainy. W tym roku zespoły będą rywalizować systemem każdy z każdym.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie