Skandaliczna inicjatywa siatkarzy! Zbierali pieniądze na... wsparcie inwazji na Ukrainę

Siatkówka
Skandaliczna inicjatywa siatkarzy! Zbierali pieniądze na... wsparcie inwazji na Ukrainę
Fot. Cyfrasport
Rosyjscy siatkarze zbierali pieniądze na wsparcie inwazji na Ukrainę

Członkowie siatkarskiej reprezentacji Rosji, która sięgnęła po złoty medal olimpijski na igrzyskach w Londynie w 2012 roku, urządzili zbiórkę pieniędzy na... wsparcie rosyjskiej inwazji na Ukrainę!

Jak podała agencja prasowa TASS, Taras Chtiej, Siergiej Tietuchin, Dmitrij Iljinycz oraz Nikołaj Apalikow zebrali w dniach od 21 kwietnia do 8 września około 4,5 miliona rubli (ponad 200 tysięcy złotych), które przekazali na zakup sprzętu dla rosyjskiej armii. Z zebranych przez siatkarzy środków kupiono między innymi amunicję, kamizelki kuloodporne, apteczki, a nawet jeden pojazd terenowy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Michał Winiarski pokonał... swoją drużynę! Niecodzienny sparing w Niemczech

 

Według TASS, cały sprzęt został przekazany Pierwszemu Korpusowi Armii Donieckiej. Sam obwód doniecki jest w dużej mierze okupowany przez Rosjan (i wspierających ich separatystów) już od 2014 roku. W ostatnim czasie w rejonie trwały krwawe walki, związane z ukraińską kontrofensywą.

 

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) twierdzi, że nie miała wiedzy o jakichkolwiek działaniach rosyjskich olimpijczyków. Zapewniła jednak, że "wyraża całkowity sprzeciw wobec wojny" i zachęciła sportowców do promowania pokoju, a nie eskalacji konfliktu.

RI, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie