Gwiazdor biegów zmienił nazwisko. Przejął godność żony

Inne
Gwiazdor biegów zmienił nazwisko. Przejął godność żony
fot. PAP/EPA
Jakob Ingebrigtsen wziął ślub

Dominator biegów średnio i długodystansowych Norweg Jakob Ingebrigtsen, który w sobotę stanął na ślubnym kobiercu, zmienił nazwisko, dodając do niego godność żony Elisabeth i teraz będzie ono brzmiało Asserson-Ingebrigtsen.

Para poinformowała o tym media zaraz po ceremonii ślubnej w Drammen, a swoich fanów na Instagramie używając wspólnego profilu, na którym mają już 116 tysięcy sympatyków.

 

ZOBACZ TAKŻE: Etiopka z nowym rekordem świata w maratonie

 

Pozostaje tylko oficjalnie zarejestrować zmianę, ale media zastanawiają się, czy nazwisko Asserson-Ingebrigtsen nie będzie... zbyt długie dla numerów startowych.

 

W Norwegii w ostatnich latach stało się bardzo popularne, że mężowie dodają nazwiska żon do swojego, jako pierwsze.

 

Czas zmiany w biurze ewidencji ludności zabiera od jednego dnia w przypadkach ślubów i nazwisk dwuczłonowych, do czterech tygodni w przypadkach bardziej skomplikowanych.

 

23-letni biegacz poza złotym medalem olimpijskim w Tokio na 1500 m zdobył srebrny na 1500 m i złoty na 5000 m podczas mistrzostw świata w sierpniu w Budapeszcie. W ubiegłorocznych MŚ w Eugene zdobył złoty medal na 5000 m i srebrny na 1500 m.

 

Posiada też cztery złote medale mistrzostw Europy - dwa na 1500 m i dwa na 5000 m. W halowych ME zdobył pięć złotych medali - trzy na 3000 m i dwa na 1500 m oraz jeden srebrny na 1500 m.

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie