Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Polska - Włochy. Relacja i wynik na żywo

Inne

Polskie siatkarki w niedzielę meczem z Włoszkami w Łodzi zakończą rywalizację w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Zwycięstwo zagwarantuje im bilet do Paryża. Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Włochy na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 20:30.

Biało-Czerwone w imponującym stylu w sobotę wygrały z niepokonanymi dotąd Amerykankami 3:1 i przedłużyły swoje nadzieje na zajęcie jedno z dwóch premiowanych awansem miejsc. Włoszki z kolei też nie chciały tracić tej szansy i sprawnie uporały się z Niemkami, wygrywając bez straty seta.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kapitalny mecz polskich siatkarek! Amerykanki pokonane, do Paryża jeden krok

 

Sytuacja w grupie C jest dość klarowana. Przed ostatnią kolejką trzy zespoły - Stany Zjednoczone, Włochy i Polska mają na koncie po pięć zwycięstw i 15 punktów na koncie. W niedzielę o godz. 17.30 Amerykanki zagrają z Niemkami, które już nie mają szans na wywalczenie kwalifikacji. Jeśli podopieczne Karcha Kiraly'ego zwyciężą, to mają już zapewniony awans na igrzyska. W przypadku porażki, ich los będzie zależał od rezultatu spotkania Polska - Włochy. Oba zespoły mogą podzielić się punktami (zwycięstwo 3:2 którejś z drużyn) i tym samym zepchnąć Amerykanki na trzecie miejsce.

 

Podopieczne Stefano Lavariniego w tym sezonie tylko raz zmierzyły się z Włoszkami. W meczu Ligi Narodów w tureckiej Antalyi wygrały 3:1. Rywalki w turnieju w Łodzi występują bez swojej największej gwiazdy Paoli Egonu, która z powodu konfliktu z trenerem Davidem Mazzantim nie została powołana do kadry.

 

Równolegle rozgrywane są jeszcze dwa inne turnieje kwalifikacyjne - w Chinach i Japonii. Przed ostatnią serią spotkań pewne udziału na igrzyskach są już reprezentacje Serbii i Turcji.

 

Biało-czerwone po raz ostatni na igrzyskach olimpijskich wystąpiły w Pekinie w 2008 roku - zostały sklasyfikowane na miejscach 9-12.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Polska - Włochy na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 20:30.

JŻ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie