Znamy brązowych medalistów drużynowych mistrzostw Polski

Żużel
Znamy brązowych medalistów drużynowych mistrzostw Polski
fot. PAP/Tytus Żmijewski
Zawodnicy For Nature Solutions Apator Toruń z brązowym medalem

W walce o trzecie miejsce drużynowych mistrzostw Polski Włókniarz Częstochowa na własnym torze wygrał z Apatorem Toruń 46:44, ale nie odrobił 10-punktowej straty z pierwszego spotkania i brązowe medale przypadły torunianom. Przed rokiem o brąz walczyły te same drużyny, lecz wtedy górą był Włókniarz.

Apator po wygranej u siebie 50:40 w rewanżu był w dość komfortowej sytuacji i od początku kontrolował wydarzenia na torze. Włókniarz jako zespół nie był w stanie przeciwstawić się rywalom. Goście wygrali 4:2 pierwszy wyścig, w którym Mikkel Michelsen tylko rozdzielił Wiktora Lamparta i Roberta lamberta, a dopiero czwarty był Leon Madsen.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dobre wieści dla Betard Sparty Wrocław. Lider wraca do składu

 

Gospodarze objęli prowadzenie po wygranym podwójnie biegu juniorów, ale po następnym wyścigu znowu prowadzenie objęli goście.

 

Do 12. wyścigu oba zespoły jeszcze kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu, ale żadnemu z nich nie udało się zdobyć większej przewagi niż 2 pkt.

 

Rozstrzygnięcie zapadło w biegu 13., w którym Emil Sajfutdinow i Lampart pokonali Maksyma Drabika i Kacpra Worynę. Dzięki temu przed wyścigami nominowanymi Apator prowadził 41:37 i miał już zapewnione brązowe medale.

 

W zespole toruńskim co prawda słabiej spisywali się juniorzy, ale liderzy jak Sajfutdinow, Lampart, Lambert i Patryk Dudek mieli tylko niewielkie potknięcia. Natomiast we Włókniarzu jedynie Michelsen i Jakub Miśkowiak oraz obaj juniorzy jeździli na miarę swoich możliwości. Krótko mówiąc Apator bardziej zasłużył na medal niż Włókniarz.

 

Rewanżowy mecz o 3. miejsce: Tauron Włókniarz Częstochowa - For Nature Solutions Apator Toruń 46:44. Pierwszy mecz 50:40 dla Apatora Toruń, który zdobył brązowy medal.

 

Punkty:

 

Tauron Włókniarz Częstochowa: Mikkel Michelsen 12 (2,3,3,1,3), Jakub Miśkowiak 9 (1,3,0,2,3), Maksym Drabik 8 (2,1,2,1,2), Leon Madsen 7 (0,2,2,2,1), Kajetan Kupiec 5 (3,1,1), Franciszek Karczewski 3 (2,1,0), Kacper Woryna 2 (0,0,2,0).

 

For Nature Solutions Apator Toruń: Robert Lambert 10 (1,3,1,3,2), Emil Sajfutdinow 10 (2,2,3,3,-), Patryk Dudek 9 (3,2,0,3,1), Wiktor Lampart 8 (3,0,

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie