Jest decyzja ws. meczu Ajax - Feyenoord

Piłka nożna
Jest decyzja ws. meczu Ajax - Feyenoord
fot. Polsat Sport

Spotkanie Ajax - Feyenoord, które w niedzielę przerwano w 55. minucie, zostanie dokończone w środę. To decyzja Holenderskiego Związku Piłkarskiego.

Hitowe starcie miało jednostronny przebieg, gdyż już do przerwy Ajax przegrywał z Feyenoordem 0:3. Dwa gole strzelił Santiago Gimenez, a jedno trafienie dołożył Igor Paixao. Kiepska postawa swoich ulubieńców nie spodobała się fanom Ajaksu, którzy jeszcze w pierwszej połowie porozrzucali race na murawę. Sędzia Serdar Gozubuyuk od razu przerwał mecz i nakazał piłkarzom udać się do szatni.

Zobacz także: Wojciech Szczęsny straci miejsce w bramce? Jest komentarz trenera

 

Spotkanie wznowiono po kilkunastu minutach, lecz sytuacja się powtórzyła. Arbiter w końcu zdecydował, że mecz zostanie przerwany.

 

 

W poniedziałek oficjalny komunikat w tej sprawie wydał Holenderski Związek Piłkarski (KNVB). Wiemy już, że mecz zostanie dokończony w środę 27 września bez udziału publiczności. Początek o godzinie 14:00. Tym samym spotkanie Ajaksu z FC Volendam, które miało odbyć się w ten dzień, zostanie przełożony na późniejszy termin.

 

- Po przerwaniu meczu komisja ustaliła, co stanie się z meczem. Podstawową zasadą jest to, że rywalizacja musi być możliwie jak najbardziej uczciwa i dlatego najlepiej, aby mecz rozstrzygał się na boisku - czytamy w komunikacie.

 

Ajax skrytykował decyzję federacji o tak szybkim terminie dokończenia meczu, ponieważ według klubu z Amsterdamu prowadzi to do zawirowań kalendarzowych.

 

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie