Polska gospodarzem igrzysk olimpijskich? "Mamy już takie możliwości"

Inne
Polska gospodarzem igrzysk olimpijskich? "Mamy już takie możliwości"
fot. PAP
Polska zorganizuje igrzyska olimpijskie?

- W kontekście letnich IO powinniśmy mówić o Warszawie. W 2036 r. będzie mijało 100 lat od igrzysk w Berlinie. A gdyby nie udało nam się zdobyć tej nominacji, to kolejny europejski termin przypada w 2044 r., czyli 100 lat po wybuchu powstania warszawskiego – wskazał na łamach tygodnika "Sieci” minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Pytany, czy stać nas finansowo na takie przedsięwzięcie minister ocenił, że "jest pewien, że mamy już takie możliwości, a za 13 lat będą one jeszcze większe".

 

- Przez lata konsekwentnie budowaliśmy wizerunek państwa, które jest w stanie podołać takiemu wysiłkowi organizacyjnemu. (…) W światowym środowisku sportowym naprawdę jesteśmy sprawnym i sprawdzonym partnerem – wskazał.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tak polskie siatkarki cieszyły się z awansu na igrzyska olimpijskie w Paryżu (WIDEO)

 

Podał, że ostateczna decyzja o tym, komu przypadnie honor państwa gospodarza w 2036 r., zapadnie za trzy lata, ale kompletna aplikacja ze wskazaniem miasta kandydata i konkretnych obiektów sportowych musi być gotowa do 2025 r.

 

- Niezależnie od tego, ja już dzisiaj jestem pewny, że Polska jest w stanie zorganizować igrzyska olimpijskie – zaznaczył szef resortu sportu.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Clip - 24.11

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie