Rozpoczął się II Europejski Kongres Sportu i Turystyki

Inne
Rozpoczął się II Europejski Kongres Sportu i Turystyki
fot. PAP
Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

– Dysponujemy rekordowymi środkami na polski sport – powiedział otwierając we wtorek w Zakopanem II Europejski Kongres Sportu i Turystyki minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Podczas kongresu odbędą się spotkania najważniejszych osób polskiego jak i europejskiego sportu, podczas których będą one rozmawiać o wyzwaniach związanych z wojną na Ukrainie oraz pandemią, a także rozwojem polskiego sportu w ostatnich latach.

 

Zobacz także: W Zakopanem jak ryba w wodzie. Kongres znów z selekcjonerem w roli głównej

 

Przez trzy dni zaproszeni prelegenci poprowadzą szereg konferencji z zakresu siedmiu tematów: sport wobec wyzwań polityki międzynarodowej, zagrożenia w sporcie, Polska jako organizator wielkich imprez sportowych, komercjalizacja sportu - jasne i ciemne strony, sport a technologia - medycyna i innowacje w sporcie, sport powszechny - społeczna rola aktywności fizycznej oraz zielona energia dla turystyki - obchody światowego dnia turystyki.

 

Na agendzie kongresu są też takie zagadnienia jak Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w kontekście wojny na Ukrainie. Interesująco zapowiada się też rozmowa z nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce nożnej Michałem Probierzem.

 

 

W środę prezydent Andrzej Duda weźmie udział w Uroczystej Gali Ambasadorów Sportu Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki. Kongres zakończy się w czwartek.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie