Były prezes PKOL popiera ideę organizacji igrzysk

Inne
Były prezes PKOL popiera ideę organizacji igrzysk
fot. PAP
Andrzej Kraśnicki

"Z całego serca popieram tę ideę" - powiedział PAP były prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oceniając zapowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, że Polska będzie się starać o organizację letnich igrzysk w 2036 roku.

"Staranie się o otrzymanie prawa organizacji igrzysk olimpijskich to doskonała możliwość mobilizacji społeczeństwa na rzecz wielkiej idei, a bycie gospodarzem największej sportowej imprezy globu taką ideą jest. To także ogromna promocja państwa i miasta bądź miast, które mają ją gościć" - zaznaczył Kraśnicki.

 

"Dlatego popieram tę ideę z całego serca" - podkreślił szef PKOl w latach 2010-2023.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kto rywalem Polski do organizacji igrzysk? Trzy kandydatury

 

Podczas Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem prezydent Andrzej Duda ogłosił, że Polska będzie się ubiegać o organizację igrzysk w 2036 roku. "Jest naszą ambicją i zamiarem, aby rozpocząć starania o Letnie Igrzyska Olimpijskie w naszym kraju w roku 2036" - powiedział.

 

Dotychczas największymi imprezami sportowymi, jakie gościły w Polsce, były tegoroczne Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska oraz piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku, zorganizowane wspólnie z Ukrainą.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie