Skandal podczas derbów Madrytu! Grozili śmiercią ośmioletniej dziewczynce

Piłka nożna
Skandal podczas derbów Madrytu! Grozili śmiercią ośmioletniej dziewczynce
Fot. PAP
Skandal podczas derbów Madrytu! Grozili śmiercią ośmioletniej dziewczynce

Przed niedzielnymi derbami Madrytu doszło do skandalicznej sytuacji. Władze La Liga zostały poinformowane, że ultrasi Atletico dopuścili się rasistowskiego ataku na ośmioletnią dziewczynkę. Sprawa została zgłoszona do prokuratury.

Kibice na Metropolitano mieli w ten weekend nie lada powód do świętowania. Atletico nie uległo presji w starciu z odwiecznym rywalem i pokonało Real 3:1.

 

ZOBACZ TAKŻE: Hiszpańskie media nie mają wątpliwości! Tak oceniły grę Roberta Lewandowskiego

 

Triumf gospodarzy zszedł jednak na drugi plan po tym, jak w mediach pojawiły się doniesienia o przedmeczowym incydencie z udziałem czarnoskórej dziewczynki, która miała na sobie koszulkę napastnika "Królewskich", Viniciusa Juniora.

 

Ośmiolatka wraz z ciotką spacerowała po terenie stadionu, gdy obie padły ofiarą wyzwisk i gróźb ze strony ultrasów Atletico. Chuligani zaczęli skandować obraźliwe przyśpiewki pod adresem dziecka.

 

"Wynoś się stąd, bo zabijemy tę dziewczynę" - wykrzyczał jeden z kibiców, uderzając w ramię ciotkę dziewczynki. Ośmiolatka dostała ataku paniki i od razu wyprowadzono ją z dala od tłumu. Ofiara przez cały ten czas zasłaniała logo Realu na koszulce.

 

Ciotka dziewczynki przyznała, że od lat jest posiadaczką karnetu na mecze Atletico, więc tym bardziej była zaskoczona całym zajściem. Dla ośmiolatki był to natomiast pierwszy mecz piłki nożnej w życiu.

 

"Pierwszej nocy bała się, że po nią przyjdą. Miała koszmary. Nie wie, dlaczego to wszystko się stało. Powiedziała mi, żebym więcej nie zabierała jej na stadion" - zdradziła ciotka ofiary na łamach radia Cadena SER.

 

Kobieta wraz z matką dziewczynki złożyły skargę do La Liga, domagając się odnalezienia i ukarania chuliganów. Władze ligi zdecydował się natomiast przedstawić sprawę prokuraturze.

HS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie