Tauron Liga: Składy wszystkich drużyn w sezonie 2023/2024. Siatkarki, trenerzy

Siatkówka

Start nowego sezonu w Tauron Lidze zaplanowano na 8 października. Dwanaście drużyn będzie rywalizowało o mistrzostwo Polski siatkarek. W jakich składach wystąpią? Które siatkarki zagrają w polskiej lidze? Sprawdź kadry wszystkich drużyn Tauron Ligi na sezon 2023/24.

W sezonie 2023/24 w Tauron Lidze siatkarek wystartuje dwanaście drużyn. Rozegrają one dwie rundy (mecz i rewanż) systemem "każdy z każdym". Zespoły, które po zakończeniu fazy zasadniczej zajmą w tabeli miejsca od 1 do 8, zagrają w play-off o mistrzostwo Polski. Drużyna, która zajmie ostatnie miejsce w tabeli fazy zasadniczej, straci prawo do udziału w rozgrywkach Tauron Ligi w sezonie 2024/25.

Zobacz także: Nowe siatkarki w klubach Tauron Ligi. Transfery przed sezonem 2023/24

 

W poprzednim sezonie mistrzostwo Polski wywalczyła drużyna ŁKS Commercecon Łódź, drugie miejsce zajął Developres Bella Dolina Rzeszów, a po brązowy medal sięgnęły siatkarki Grot Budowlanych Łódź. Z ekstraklasą pożegnała się Legionovia Legionowo, która wycofała się z rozgrywek w trakcie sezonu. Beniaminkiem będzie ekipa ITA TOOLS Stal Mielec.

 

Po zakończonych rozgrywkach w klubach doszło do wielu zmian personalnych. Jak będą wyglądały składy 12 zespołów grających w Tauron Lidze w sezonie 2023/2024? Sprawdź w galerii zdjęć:

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie