Bośniacy mają trzeciego selekcjonera w trakcie el. Euro 2024

Piłka nożna
Bośniacy mają trzeciego selekcjonera w trakcie el. Euro 2024
fot. PAP
Savo Milosevic

Były znany serbski napastnik Savo Milosevic został trenerem piłkarskiej reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Zastąpił zwolnionego z powodu słabszych niż się spodziewano wyników Bośniaka Meho Kodro, którego kontrakt obowiązywał do marca 2024.

Ostatnio Bośniacy 8 września z trudem wygrali z Liechtensteinem 2:1, ale trzy dni później zostali pokonani przez Islandię 1:0. Ta porażka przesądziła los Kodro.

 

Milosevic jest trzecim szkoleniowcem, który będzie prowadził zespół w eliminacjach ME 2024. Wcześniej byli to Faruk Hadzibegic i właśnie Kodro.

 

W eliminacjach mistrzostw Europy Bośnia i Hercegowina z dorobkiem 6 pkt zajmuje 4. miejsce w grupie J, w której prowadzi Portugalia - 13 pkt przed Słowacją - 13 pkt. Zespół Edina Dżeko i Miralema Planica ma już zagwarantowany udział w play off Euro 2024, wygrywając grupę 3 w Dywizji B Ligi Narodów.

 

Milosevic został zatrudniony przez federację bośniacką po tym, gdy bez efektu zakończyły się negocjacje prowadzone z Vahidem Halilhodzicem.

 

50-letni szkoleniowiec urodził się w Jugosławii w rejonie, gdzie obecnie istnieje niepodległa Bośnia i Hercegowina. Karierę rozpoczął w Partizanie Belgrad. Później odszedł do angielskiej Aston Villi, grał także w klubach w Hiszpanii, we Włoszech i w Rosji.

 

W karierze ponad sto razy wystąpił w reprezentacji Jugosławii, Serbii i Czarnogóry oraz Serbii. Wystąpił w mundialach w 1998 i 2006 roku oraz grał na Euro 2000. W karierze trenerskiej prowadził m.in. w latach 2019-20 Partizana, a w 2021 roku był zatrudniony w zespole Olimpija Lublana. 

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie