Taktyką na Igę Świątek był... brak taktyki? Weronika Kudiermietowa szczerze o wyeliminowaniu Polki

Tenis
Taktyką na Igę Świątek był... brak taktyki? Weronika Kudiermietowa szczerze o wyeliminowaniu Polki
fot. PAP/EPA

Weronika Kudiermietowa pokonała Igę Świątek w ćwierćfinale turnieju WTA w Tokio. Tym samym Polka zakończyła swój udział w tej imprezie. Rosjanka wyjawiła, jaka była taktyka na to spotkanie.

Świątek miała problemy już podczas swojego pierwszego spotkaniu na WTA w Tokio. Wówczas krwi napsuła jej 148. tenisistka świata, Japonka Mai Hontama. Ostatecznie raszynianka awansowała do ćwierćfinału, jednak w nim rywalka nie pozostawiła Polsce złudzeń.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Najlepsza w historii tenisa". Ekspert zachwycony rywalką Igi Świątek!

 

W pomeczowej rozmowie Rosjanka przyznała, że nie miała określonej taktyki na mecz ze Świątek.

 

- Jestem bardzo zadowolona z tego zwycięstwa. W meczu starałam się skupić na płynnej grze i na serwisie. Myślałam, żeby po prostu wygrać następną piłkę. Sądzę, że to jest klucz do sukcesu - powiedziała.

Kudiermietowa dotychczas nigdy nie wygrała w starciach ze Świątek. To zmieniło się podczas piątkowego spotkania - Po prostu wierzyłam, że to się uda. I dziś tak się stało - zapewniła.

 

Świątek będzie musiała odpocząć od dużych imprez. Najbliższa będzie miała miejsce w Pekinie. Wówczas Polka powalczy w turnieju WTA 1000, a następnie czekać ją będzie rywalizacja w finałach w Cancun.

MS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie