Kacper Wróblewski wygrał Rajd Wisły, Grzegorz Grzyb mistrzem Polski

Moto
Kacper Wróblewski wygrał Rajd Wisły, Grzegorz Grzyb mistrzem Polski
fot. PAP
Kacper Wróblewski

Kacper Wróblewski (Skoda Fabia Rally2 Evo) wygrał Rajd Wisły, siódmą i ostatnią w sezonie rundę samochodowych mistrzostw Polski. Tytuł już wcześniej zapewnił sobie Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 Evo), który w tej imprezie nie startował.

Wróblewski był zdecydowanie najszybszym kierowcą finałowej rundy cyklu. Z 11 rozegranych odcinków specjalnych wygrał dziewięć, na dwóch najszybszy był Jarosław Szeja (Hyundai I20 R5), który rajdu nie ukończył z powodu awarii samochodu.

 

Wróblewski nie startował w całym tegorocznym sezonie. Walkę rozpoczął od piątej rundy - Rajdu Rzeszowskiego, gdzie wywalczył trzecią lokatę, a później był już najlepszy w rajdach Śląska i Wisły.

 

- Ogromnie się cieszę. Podziękowania dla naszych sponsorów i brawa dla całego teamu za świetną robotę w ten wymagający weekend. I mega, że tylu kibiców mimo deszczu było na odcinkach - powiedział na mecie w Wiśle Wróblewski.

 

Drugie miejsce ze stratą 1.25,3 zajął Łukasz Byśkiniewicz (Skoda Fabia Rally2 Evo), który zapewnił sobie tytuł pierwszego wicemistrza Polski, a na trzeciej pozycji ze stratą 3.18,5 znalazł się Jarosław Kołtun (Ford Fiesta Rally2), drugi wicemistrz kraju.

 

Już wcześniej, po zwycięstwie w Rajdzie Śląskim, trzeci tytuł w karierze zapewnił sobie Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 Evo). Pochodzący z Rzeszowa kierowca wcześniej triumfował latach 2016 i 2018. Jego pilot Adam Binięda wywalczył pierwszy tytuł.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie