Mistrzowie Polski nie zwalniają tempa! Azoty-Puławy rozgromione w Kielcach

Piłka ręczna
Pewne zwycięstwo Industrii Kielce

Industria Kielce w Hali Legionów w meczu siódmej kolejki ORLEN Superligi mierzyła się z zespołem Azoty-Puławy. Mistrzowie Polski bez większych problemów przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając starcie 39:23.

Szczypiorniści zespołu ze stolicy województwa świętokrzyskiego już od początku spotkania dominowali na boisku. W pierwszej połowie udało im się odskoczyć przeciwnikom aż na dziesięć punktów. Szczególnie dobrze na boisku prezentował się Nicolas Tournat. Francuz był motorem napędowym wielu ofensywnych akcji gospodarzy. To między innymi dzięki jego dobrej grze Industria Kielce do przerwy prowadziła 22:12.

Chociaż goście próbowali znaleźć odpowiedź na skuteczną grę oponentów, to ich starania nie przyniosły zamierzonych efektów. Mistrzowie Polski motywowani do lepszej gry przez kibiców znajdujących się w kieleckiej hali zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko. Mecz ostatecznie zakończył się triumfem zespołu prowadzonego przez Tałanta Dujszebajewa

Warto przypomnieć, że jest to siódme zwycięstwo z rzędu ekipy z województwa świętokrzyskiego w tym sezonie ORLEN Superligi. Nic zatem dziwnego, że Industria Kielce obecnie znajduje się na szczycie tabeli polskiej ekstraklasy.

W kolejnej ligowej kolejce finaliści poprzedniej edycji Ligi Mistrzów zmierzą się z drużyną Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Azoty-Puławy zagrają natomiast z zespołem Zepter KPR Legionowo.

Industria Kielce - Azoty Puławy 39:23 (22:12)