Sensacja w polskiej grupie kwalifikacji siatkarzy! Porażka faworytów

Inne
Sensacja w polskiej grupie kwalifikacji siatkarzy! Porażka faworytów
fot. FIVB

Reprezentacja Argentyny była uważana za najgroźniejszego rywala Polaków na turnieju grupy C kwalifikacji olimpijskich. Podopieczni trenera Marcelo Mendeza w swym drugim meczu w chińskim mieście Xi’an niespodziewanie przegrali z Kanadą 1:3.

Drużyna trenera Tuomas Sammelvuo na początku turnieju w Chinach zrobiła dwa ważne kroki w kierunku olimpijskiego awansu, pokonując dwóch wyżej notowanych rywali. W pierwszej kolejce wygrali z Kanadą 3:2 (15:12 w tie-breaku), w drugiej zgarnęli pełną pulę w konfrontacji z Argentyną, wygrywając 3:1.

 

Zobacz także: O krok od sensacji! Polska pokonała Belgię po tie-breaku

 

Argentyńczycy przegrali dwa pierwsze, wyrównane sety (25:27, 22:25). W trzecim była górą (25:23), ale w trzecim zostali rozbici przez rywali (15:25). Siatkarze spod znaku Klonowego Liścia zagrali bardzo dobre zawody, byli skuteczni w ofensywie, lepiej punktowali blokiem; rywale ułatwili im zadanie, popełniając aż 38 błędów własnych.

 

Najwięcej punktów: Bruno Lima (14), Luciano Vicentin (13) – Argentyna; Stephen Maar (16), Arthur Szwarc (16), Eric Loeppky (15) – Kanada.

 

W swym kolejnym meczu Kanada zmierzy się z Polską (wtorek 3 października, godzina 9.50; transmisja – Polsat Sport). Argentyńczycy, którzy na inaugurację wygrali z Meksykiem 3:0, w trzecim spotkaniu turnieju w Xi’an zagrają z Bułgarią.

 

Argentyna – Kanada 1:3 (25:27, 22:25, 25:23, 15:25)

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie