Tenisista zdyskwalifikowany za uderzenie sędziego piłką! Miał już punkt meczowy

Tenis
Tenisista zdyskwalifikowany za uderzenie sędziego piłką! Miał już punkt meczowy
fot. PAP, Twitter
Marc Polmans został zdyskwalifikowany

Marc Polmans rywalizował w kwalifikacjach do turnieju ATP w Szanghaju. Australijczyk był blisko awansu do głównej drabinki, jednak został zdyskwalifikowany po tym, jak uderzył sędziego piłką.

We wtorek 3 października Polmans grał w finale kwalifikacji do turnieju ATP w Szanghaju. Jego przeciwnikiem był Stefano Napolitano. O wyniku pierwszego seta musiał zadecydować tie-break, w którym chłodniejszą głowę zachował Australijczyk. Druga parta również była wyrównana, ale to Polmans był bardzo blisko przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Odwrócił losy meczu! Niespodzianka w finale turnieju ATP w Astanie

 

Australijczyk miał punkt meczowy w tie-breaku, jednak nie udało mu się przebić piłki na drugą stronę kortu. 26-latek bardzo się tym zdenerwował. Postanowił uderzyć piłkę, która ze sporą prędkością pomknęła w stronę sędziego prowadzącego ten pojedynek. Australijski tenisista zaczął przepraszać arbitra, ale jego starania nie przyniosły żadnego efektu. Polmas został zdyskwalifikowany. 

 

 

To oznacza, że do głównej drabinki turnieju ATP w Szanghaju awansował Napolitano. Pierwszym przeciwnikiem Włocha podczas rywalizacji w Chinach będzie Beibit Zhukayev.

AA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie