Kibice Unionu Berlin nie wytrzymali. Wymowny transparent o UEFA (ZDJĘCIE)

Piłka nożna
Kibice Unionu Berlin nie wytrzymali. Wymowny transparent o UEFA (ZDJĘCIE)
fot. PAP
Stadion Olimpijski w Berlinie

Podczas wtorkowego meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Unionem Berlin a SC Bragą doszło do manifestu kibiców gospodarzy, którzy wywiesili wymowny transparent pod adresem UEFA.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem na Olympiastadion w Berlinie na trybunie głównej pojawił się napis o treści "Regulacje stadionowe UEFA dot. infrastruktury: Nie dbacie o sport. Interesują was tylko pieniądze!".

 

 

Tym samym kibice Unionu wyrazili swoje niezadowolenie względem decyzji UEFA, która nie pozwoliła klubowi ze stolicy Niemiec rozgrywać swoich meczów w Lidze Mistrzów na własnym obiekcie. Ten zdaniem europejskiej centrali nie spełnia wymogów licencyjnych. Z tego powodu rewelacja ubiegłorocznego sezonu Bundesligi musi zastępczo korzystać ze stadionu swojego lokalnego rywala - Herthy.

 

Mecz na Stadionie Olimpijskim zgromadził komplet publiczności i był wielkim wydarzeniem dla berlińskiego futbolu. Gospodarze, którzy w pierwszej kolejce przegrali w Madrycie z Realem 0:1 po utracie gola w doliczonym czasie gry, tym razem prowadzili już 2:0. Ostatecznie przegrali 2:3.

 

Pytanie, jak na transparent kibiców Unionu zareaguje UEFA, która jest bardzo wyczulona na tego typu manifestacje. Doskonale o tym wiedzą m.in. włodarze Legii Warszawa, której kibice często w sposób niebezpośredni krytykowali niektóre decyzje federacji za pośrednictwem kreatywnych opraw. Z tego powodu "Wojskowi" byli wielokrotnie karani finansowo, ale również groziło im zamknięcie trybuny lub stadionu.

Krystian Natoński/Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie