Gwiazdor odrzucił milionowe kontrakty sponsorskie ze względu na rodzinę

Inne
Gwiazdor odrzucił milionowe kontrakty sponsorskie ze względu na rodzinę
fot. PAP
Jonas Vingegaard

Zwycięzca dwóch ostatnich edycji Tour de France duński kolarz Jonas Vingegaard, pomimo wielu propozycji, nie podpisał jeszcze osobistego kontraktu sponsorskiego i nie zrobi tego w najbliższym czasie. Powodem jest dbałość o rodzinę.

”Wszystko ma swoją cenę i dla Jonasa rodzina jest najważniejsza” - powiedziała jego żona i menedżerka Trine Marie Hansen na łamach gazety ”Finans”.

 

Wyjaśniła, że jej mąż na razie zarabia wystarczająco dużo i nie chce poświęcać czasu na sesje zdjęciowe i wyjazdy, ponieważ chce spędzać jak najwięcej czasu z rodziną.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legendarny sportowiec zmienił zdanie! "To jednak jeszcze nie koniec"

 

”Jonas nie lubi stać w świetle reflektorów i podpisze taką umowę ze znaną światową marką najwcześniej za dwa, trzy lata pod warunkiem, że będzie się zgadzała z naszymi wartościami życiowymi i potencjalny kontrakt będzie trwał jeszcze długo po zakończeniu kariery” - dodała.

 

Zdaniem ekspertów największej duńskiej gazety finansowej "Boersen” Vingegaard popełnia błąd, ponieważ mógłby, jak wielu znanych sportowców, zarobić miliony na swoim wizerunku zwłaszcza teraz, kiedy znajduje się na szczycie. "On odrzuca wielomilionowe propozycje, a sponsorzy dzisiaj stoją do niego w kolejce” - zauważono.

 

”Ci eksperci oceniając Jonasa bez wiedzy personalnej nie rozumieją wyraźnie, o co nam jako rodzinie chodzi” - skontrowała Hansen.

 

Sam kolarz powiedział po zakończeniu tegorocznego Tour de France, że czuje, że jego sukces odbywa się kosztem rodziny ze względu na liczbę dni poza domem na wyścigach i treningach. "Chcę spędzać jak najwięcej czasu z żoną i moją trzyletnią córeczką Fridą” - zapewnił.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie