Trener Wysp Owczych w bojowym nastroju! "Jesteśmy w stanie wygrać, jeżeli zagramy bardziej ofensywnie"

Piłka nożna
Trener Wysp Owczych w bojowym nastroju! "Jesteśmy w stanie wygrać, jeżeli zagramy bardziej ofensywnie"
fot. Cyfrasport
Trener reprezentacji Wysp Owczych Hakan Ericson.

Wyspy Owcze są przed czwartkowym meczem eliminacji do mistrzostw Europy z Polską w bojowym nastroju, a ich selekcjoner oraz piłkarze zapowiadają walkę o co najmniej jeden punkt, a nawet zwycięstwo. –Jesteśmy w stanie nawet wygrywać takie mecze jeżeli zagramy bardziej ofensywnie i stworzymy więcej możliwości bramkowych i tak właśnie zrobimy w czwartek – powiedział Hakan Ericson.

– W ostatnich latach pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie rozgrywać dobre mecze i zdobywać punkty – powiedział szwedzki selekcjoner Wysp Owczych Hakan Ericson w środę na konferencji prasowej w Torshavn.

 

Zobacz także: Kapitan Wysp Owczych Davidsen przed starciem z Polską: Mamy DNA i nigdy nie tracimy wiary

 

Podkreślił, że meczu z Polską we wrześniu jego drużyna potrafiła grać przez 65-70 minut całkiem dobrze, lecz niefortunny i dyskusyjny rzut karny załamał jego koncepcję gry i w efekcie pozbawił Farerów możliwości wywiezienia punktów z Warszawy.

 

– Przegraliśmy 0:2, ale pokazaliśmy jednak, że jesteśmy w stanie nawet wygrywać takie mecze jeżeli zagramy bardziej ofensywnie i stworzymy więcej możliwości bramkowych i tak właśnie zrobimy w czwartek. Pomimo że zwycięstwo Polski było spodziewane to jednak czujemy niedosyt, że z Warszawy wyjechaliśmy bez punktów – dodał.

 

Pomocnik norweskiego Fredrikstad i były zawodnik FC Kopenhaga Brandur Hendriksson, który w reprezentacji rozegrał 50 meczów powiedział, że "po meczu w Warszawie i jego analizie stwierdziliśmy, że nie musimy bać się Polski i jesteśmy w stanie zaskoczyć tę drużynę i sprawić jej przykrą niespodziankę w rewanżu na własnym terenie".

 

Portal in.fo przypomniał, że będzie to piąty mecz obu reprezentacji. "Bilans bramkowy jest 14:1 na naszą niekorzyść, lecz jak widać jedną bramkę już strzeliliśmy Polakom - w naszym pierwszym meczu towarzyskim w lutym 2002 roku na Cyprze, wygranym przez Polskę 2:1, więc czas na kolejne".

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie