To już oficjalnie! MKOl zatwierdził pięć nowych dyscyplin w programie igrzysk

Inne
To już oficjalnie! MKOl zatwierdził pięć nowych dyscyplin w programie igrzysk
fot. PAP/EPA/DIVYAKANT SOLANKI
Krykiet zadebiutuje na igrzyskach w 2028 roku

Międzynarodowy Komitet Olimpijski na sesji w Mumbaju zatwierdził dodanie do programu igrzysk w Los Angeles w 2028 roku pięciu dyscyplin: krykieta, baseballa/softballa, futbolu flagowego, lacrosse i squasha.

W myśl przepisów MKOl każdy gospodarz igrzysk może zaproponować centrali w Lozannie szereg dyscyplin, które chciałby zobaczyć w programie olimpijskim u siebie. Organizatorzy imprezy w 2028 roku zaproponowali właśnie te pięć, a wcześniej Komitet Wykonawczy MKOl zaakceptował je podczas kongresu w Mumbaju. W poniedziałek zmiany zostały zatwierdzone na sesji MKOl.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wiemy, kiedy MKOL chce wybrać gospodarzy igrzysk olimpijskich

 

Futbol flagowy - mniej kontaktowa odmiana futbolu amerykańskiego - oraz squash zadebiutują w programie igrzysk, natomiast krykiet, baseball/softball i lacrosse już wcześniej przynajmniej raz się w nim znalazły.

 

- Te dyscypliny wpisują się w sportową kulturę Ameryki i zaprezentują się całemu światu. Uczynią igrzyska LA 28 wyjątkowymi i pozwolą Ruchowi Olimpijskiemu zaznajomić się z nowym środowiskiem sportowców i kibiców w USA i globalnie - mówił wcześniej przewodniczący MKOl Thomas Bach.

 

Wiadomo natomiast, że w Los Angeles nie odbędzie się rywalizacja w breakdance. Dyscyplina ta pojawi się w przyszłym roku na igrzyskach w Paryżu.

fdz, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie