"Święta Wojna" dla KGHM Zagłębia! Mistrzynie Polski górą w hicie kolejki

Piłka ręczna
Mistrzynie Polski wygrały "Świętą Wojnę" z MKS-em FunFloor Lublin

Broniące tytułu mistrzyń Polski szczypiornistki KGHM MKS-u Zagłębia Lubin wygrały na wyjeździe z MKS-em FunFloor Lublin we wtorkowym hicie 7. kolejki ORLEN Superligi.

Rywalizacja tych drużyn jest od trzech dekad jedną z najbardziej zaciętych w ORLEN Superlidze. Od sezonu 1993/94, w którym po raz pierwszy ligę wygrał MKS Montex Lublin przed Zagłębiem Lubin, lublinianki stawały na podium 28 razy, 22-krotnie zdobywając złote medale, 4 razy srebrne i 2 brązowe, natomiast aktualne, czterokrotne mistrzynie kraju z Dolnego Śląska 13 razy były wicemistrzyniami i 4 razy zajmowały trzecie miejsca.

Początek wtorkowej "Świętej Wojny" należał do faworyzowanych przyjezdnych (w poprzednim sezonie wygrały wszystkie bezpośrednie starcia z MKS-em FunFloor), które bardzo szybko wyszły na czterobramkowe prowadzenie (3:7, potem 5:9). Znakomicie spisywała się zwłaszcza Karin Bujnochova, autorka ponad połowy (7) goli dla "Miedziowych" w pierwszej części spotkania. W końcówce pierwszej połowy do głosu coraz częściej zaczęły jednak dochodzić zawodniczki z Lublina, które nie tylko znacznie poprawiły grę w obronie (kilka świetnych interwencji Pauliny Wdowiak), ale i znajdowały sposoby na sforsowanie defensywy KGHM MKS-u Zagłębia (gospodynie atakowały z 62-procentową skutecznością). Na przerwę obie drużyny schodziły przy remisie 13:13.

W drugiej połowie rywalizacja toczyła się praktycznie gol za gol i "Miedziowe" długo nie były w stanie odskoczyć rywalkom na więcej niż dwie bramki. Lubinianki cały czas kontrolowały jednak przebieg boiskowych wydarzeń i ani razu nie pozwoliły ekipie MKS-u FunFloor na objęcie prowadzenia. Ostatecznie KGHM MKS wygrał 27:24.

MVP została wspomniana Bujnochova, która z jedenastoma zdobytymi bramkami była najskuteczniejszą zawodniczką meczu.