Bezradny Robert Lewandowski i gol w końcówce! Barcelona wygrała rzutem na taśmę

FC Barcelona wygrała z Realem Sociedad

FC Barcelona wygrała 1:0 na wyjeździe z Realem Sociedad w meczu 12. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. Robert Lewandowski opuścił boisko w 57. minucie.

W pierwszej połowie gospodarze dominowali na boisku. Częściej przebywali przy piłce, a także byli w stanie stworzyć więcej sytuacji pod bramką przeciwników. Podopieczni Xaviego od czasu do czasu odpowiadali własnymi akcjami, jednak zawodnikom obu drużyn brakowało skuteczności. Przez to pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Robert Lewandowski w tym meczu nie mógł znaleźć dla siebie miejsce na boisku. Piłkarze ekipy z San Sebastian skutecznie odcinali kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski od podań. "Lewy" przez to dość szybko opuścił murawę. W 57. minucie Pedri zastąpił byłego napastnika Bayernu Monachium na placu gry.

Chociaż po przerwie gospodarze dalej kontrolowali przebieg spotkania, to nie potrafili wykorzystać swojej przewagi. Mikel Oyarzabal i Takefusa Kubo, którzy często byli motorami napędowymi akcji ofensywnych swojego zespołu, mieli kilka szans, by wpisać się na listę strzelców. W formie był jednak Marc-Andre ter Stegen. Niemiec wielokrotnie uratował "Blaugranę".

Pod koniec starcia obie drużyny zaczęły grać odważniej w ofensywie. Pierwsza i jedyna bramka w tym meczu padła dopiero w doliczonym czasie gry. Ilkay Gundogan dośrodkował piłkę w pole karne, a Ronald Araujo wpakował głową futbolówkę do bramki gospodarzy. Kilka minut po tym trafieniu sędzia zakończył starcie.

Po tym spotkaniu Real Sociedad plasuje się na szóstym miejscu w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy. Zespół ze stolicy Katalonii zajmuje natomiast trzecią pozycję z czterema punktami straty do lidera - Girony.

Real Sociedad - FC Barcelona 0:1 (0:0)

Bramka: Ronald Araujo 90+4

Real Sociedad: Alex Remiro - Hamari Traore (Aritz Elustondo 63), Igor Zubeldia, Robin Le Normand, Aihen Munoz - Brais Mendez, Martin Zubimendi, Mikel Merino, Ander Barrenetxea (Mohamed-Ali Cho 79) - Takefusa Kubo, Mikel Oyarzabal (Carlos Fernandez 83)

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Ronald Araujo, Jules Kounde, Inigo Martinez - Joao Cancelo (Raphinha 69), Gavi, Ilkay Gundogan, Alejandro Balde - Fermin Lopez (Ferran Torres 57) - Robert Lewandowski (Pedri 57), Joao Felix (Lamine Yamal 69)