Drugoligowiec nie wykorzystał szansy. Arka gra dalej w Fortuna Pucharze Polski

Polonia Bytom i Arka Gdynia zmierzyły się w środowym meczu piłkarskiego Fortuna Pucharu Polski.

Polonia Bytom i Arka Gdynia zmierzyły się w środowym meczu piłkarskiego Fortuna Pucharu Polski. Do 1/8 finału awansowali goście dzięki wygranej 3:1.

W pierwszej połowie działo się sporo, a konkretnie pod koniec tej części gry. W 42. minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Przemysława Stolca. Jeszcze przed przerwą Polonia mogła doprowadzić do wyrównania - najpierw Sebastian Milewski zobaczył czerwoną kartkę, a następnie bytomianie wykonywali rzut karny. Dawid Wolny nie zdołał jednak pokonać golkipera gospodarzy.

Co nie udało się przed przerwą, wyszło na początku drugiej połowy. Wówczas do remisu doprowadził Patryk Stefański. Pod koniec meczu gospodarze zdobyli bramkę na 2:1, jednak trafienie zostało anulowane po analizie VAR.

Dogrywkę perfekcyjnie zainaugurowała Arka. Na samym początku gola strzelił Kasjan Lipkowski. Pod koniec pierwszej części dogrywki wynik na 3:1 podwyższył Olaf Kobacki, ustalając tym samym rezultat.

Losowanie par 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski zaplanowano na 10 listopada.

Polonia Bytom - Arka Gdynia 1:3 po dogrywce (1:1, 0:1)
Bramki: Stefański 49 - Stolc 42, Lipkowski 91, Kobacki 105

Czerwona kartka: Milewski 45+4