To Sabalenka zrobiła po porażce ze Świątek. Opis zdradza wszystko

Tenis

Aryna Sabalenka rozpoczęła urlop po sezonie tenisowym. Była liderka światowego rankingu wybrała się do Beverly Hills, czym pochwaliła się za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Przypomnijmy - kilka dni temu Sabalenka przegrała z Igą Świątek podczas turnieju WTA Finals. Z racji tego, że Polka ostatecznie triumfowała w meksykańskim Cancun, wyprzedziła Białorusinkę w rankingu WTA i ponownie została liderką światowej listy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Królowa znów na tronie! Świątek liderką rankingu WTA

 

Jak się okazało, Sabalenka jest już na wakacjach. Tenisistka pochwaliła się na swoim instagramowym profilu ujęciami z legendarnego Beverly Hills. "Raj" - napisała 25-latka.

 

 

 

Białorusinka została liderką rankingu 11 września bieżącego roku, tuż po zakończeniu US Open. Sabalenka wyprzedziła wówczas Polkę, która światową "jedynką" była przez 75 tygodni z rzędu. Porażka ze Świątek w półfinale turnieju finałowego w Cancun sprawiła, że 25-latka, aby utrzymać fotel liderki, musiała liczyć na porażkę Świątek w finale z Pegulą. 

 

 

 

Tak się jednak nie stało i w najnowszym zestawieniu Polka z dorobkiem 9295 punktów wróciła na fotel liderki światowego rankingu. Dodatkowo Białorusinka w nowym sezonie po raz pierwszy w karierze bronić będzie tytułu Australian Open. To oznacza, że ma do obrony aż 2000 punktów rankingowych. Każde potknięcie sprawi, że Świątek jeszcze bardziej powiększy przewagę w zestawieniu. 

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie