Zwycięzca Tour de France wyprowadził się z kraju! Ucieka przed... fiskusem

Inne
Zwycięzca Tour de France wyprowadził się z kraju! Ucieka przed... fiskusem
fot. PAP
Jonas Vingegaard

Zwycięzca dwóch ostatnich edycji Tour de France Jonas Vingegaard wyprowadził się z Danii do Szwajcarii, gdzie już od przyszłego roku będzie płacił znacznie niższe podatki i nie będzie musiał oddawać ponad połowy swoich dochodów fiskusowi.

Kolarz kupił dom we włoskiej części kraju w miejscowości Ticino. Oficjalnym powodem wyprowadzki jest, jak wyjaśnił, brak gór w Danii, co poważnie ogranicza jego treningi, a drugim zbyt długa rozłąka z rodziną. Startując i trenując w Europie spędza ponad 200 dni w roku poza domem, a jego dwuletnia córeczka Frida nie lubi długich wyjazdów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Skończyli przed północą! Niesamowity siatkarski spektakl w Warszawie

 

- Jestem człowiekiem rodzinnym i chcę mieć dom, w którym będę mieszkać i poza sezonem widzieć się z rodziną codziennie - powiedział kolarz w środę na antenie kanału duńskiej telewizji TV2.

 

Zdaniem mediów prawdziwym powodem wyprowadzki za granicę są jednak podatki, zwłaszcza po dwóch rekordowych finansowo dla Duńczyka sezonach i nadchodzących kolejnych z gigantycznymi kontraktami sponsorskimi, które ma podpisać na początku przyszłego roku.

 

- Tak zrobili inni nasi kolarze dobrze znani z Tour de France jak Magnus Cort Nielsen, który mieszka w Andorze i Mads Pedersen, który osiedlił się w Szwajcarii, a jeszcze w tym roku do tego kraju przeprowadzi się Mattias Skjelmose. Oni i wielu innych duńskich sportowców są zadowoleni z bardzo korzystnego systemu opodatkowania poza Danią - skomentował dziennik „BT”.

KP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie