Chorwacja pokonała Łotwę. To dobra informacja dla Polaków

Chorwaci celebrujący gola przeciwko Łotwie

Chorwacja wykorzystała remis Walii z Armenią i sięgnęli po pewną wygraną 2:0 nad Łotwą. Dzięki zwycięstwu zawodnicy Zlatko Dalicia awansowali na pozycję wicelidera grupy D i przybliżyli się do awansu na Euro 2024 w Niemczech.

Chorwaci wykorzystali margines błędu w eliminacjach Euro 2024. Porażki z Walią i z Turcją sprawiły, że to "wyspiarze" znaleźli się na pozycji wicelidera grupy. Niestety dla zawodników prowadzonych przez Roberta Page'a w sobotnim starciu zremisowali oni 1:1 z Armenią i "piłeczka" znalazła się ponownie po stronie Chorwatów.

Podopieczni Dalicia mierzyli się na wyjeździe z wtorkowym rywalem reprezentacji Polski - Łotwą. Goście od pierwszych minut nacisnęli na rywali, co przyniosło efekt już w 7. minucie. Luka Ivanusec posłał doskonałe podanie do Lovro Majera, a zawodnik Wolfsburga pewnym strzałem w prawy górny róg bramki pokonał Robertsa Ozolsa.

Gospodarze nie zdążyli otrząsnąć się po utracie pierwszej bramki, a już przegrywali 0:2. W roli głównej tym razem wystąpił Andrej Kramarić. Chorwat zdobył tym samym czwartą bramkę w eliminacjach i podwyższył prowadzenie swojego zespołu, który do przerwy prowadził różnicą dwóch trafień.

W drugiej połowie Łotysze próbowali zmniejszyć straty, ale ich ataki rozbijały się o szczelny blok defensywny gości. Nieskuteczni byli również goście. Mimo kilku dogodnych sytuacji dla jednych i drugich, ostatecznie wynik meczu nie uległ zmianie.

Dzięki wygranej Chorwaci awansowali na 2 miejsce w grupie i jeśli w najbliższym meczu pokonają reprezentacje Armenii, uzyskają bezpośredni awans na Euro. To oznaczałoby, że Biało-Czerwonym odpadnie potencjalny pojedynek barażowy z ekipą Dalicia.

Łotwa - Chorwacja 0:2 (0:2)

Bramki: Lovro Majer 7, Andrej Kramarić 16