Nie żyje trener polskiego mistrza świata. "Byłeś dla mnie jak drugi ojciec"

Sporty walki
Nie żyje trener polskiego mistrza świata. "Byłeś dla mnie jak drugi ojciec"
fot. PAP
Polak Łukasz Różański (P) i trener Marian Basiak (L) po zwycięskiej walce o mistrzostwo świata WBC

To ogromna strata dla polskiego boksu. W sobotę w wieku 83 lat zmarł Marian Basiak. Legendarny trener w kwietniu bieżącego roku poprowadził Łukasza Różańskiego do tytułu mistrza świata w wadze bridger.

Swoją pierwsze kroki w fachu trenerskim Basiak stawiał pod okiem legendy dyscypliny Feliksa Stamma. Szkoleniowiec z powodzeniem wykorzystywał swoją wiedzę i umiejętności, o czym świadczą wyniki jego podopiecznych. Pod wodzą Basiaka pięściarze sięgnęli po ponad 200 medali mistrzostw Polski. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje legenda polskiego sportu. Był znanym trenerem i działaczem

 

Bez udziału Basiaka Igloopol Dębica nie mógłby świętować dwóch drużynowych mistrzostw Polski. Do jego zasług można dopisać między innymi reaktywację sekcji pięściarskiej Stali Rzeszów czy udaną pracę z reprezentacją Polski. Pod okiem legendarnego trenera, boksu uczyli się choćby Stanisław Osetkowski, Krzysztof Wróblewski czy Andrzej Gołota. 

 

W ostatnim czasie Basiak pracował głównie ze swoim wychowankiem Łukaszem Różańskim. Pod jego skrzydłami Polak wywalczył tytuł mistrza świata WBC wagi bridger. Trener stał w narożniku Różańskiego podczas gali w Jesionce, gdzie Polak zdeklasował w pierwszej rundzie Chorwata Alena Babicia. 

 

 

"Żegnaj Trenerze… Dziękuję za wszystko co dla mnie zrobiłeś, przez co razem przeszliśmy i co wspólnie osiągnęliśmy. Nie skłamię mówiąc, że byłeś dla mnie jak drugi Ojciec. Na treningu, nie raz z Twoich ust padało słowo "CZAS", tym razem to dla Ciebie zatrzymał się na ziemi…" - napisał w mediach społecznościowych mistrz świata w wadze bridger.

K.P, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie