Zawody alpejskiego Pucharu Świata ponownie odwołane

Zimowe
Zawody alpejskiego Pucharu Świata ponownie odwołane
Fot. PAP/EPA
Zawody alpejskiego Pucharu Świata ponownie odwołane

Z powodu zbyt silnego wiatru odwołano niedzielny zjazd kobiet z cyklu alpejskiego Pucharu Świata, ze startem w Szwajcarii i metą we Włoszech - Zermatt-Cervinia. Dzień wcześniej zawody w tej konkurencji również nie mogły dojść do skutku.

"Dzisiejsza decyzja była bardziej skomplikowana niż w sobotę. Wczoraj wiatr był wyjątkowo silny. Dzisiaj wiało nieco słabiej, więc spróbowaliśmy, a właściwie pozwoliliśmy sportowcom to sprawdzić" – powiedział dyrektor zawodów Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardu (FIS) Peter Gerdol.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zwycięstwo Capitals nad Blue Jackets. Aleksandr Owieczkin goni rekord Wayne'a Gretzky'ego

 

"Mieliśmy nadzieję, że po godzinie 11.00 pogoda nieco się poprawi, wiatr będzie słabszy i akceptowalny. Na koniec sprawdziliśmy trasę (...) i wiatr nieco osłabł, ale wciąż nie na tyle, aby zapewnić bezpieczny wyścig. Zawsze mówimy, że bezpieczeństwo zawodników jest największym priorytetem, dlatego musieliśmy dzisiaj odwołać rywalizację" - dodał.

 

Zawody ze startem na wysokości 3800 m n.p.m. w Zermatt w Szwajcarii i z metą we włoskiej Cervinii miały być pierwszą w historii transgraniczną rywalizacją w Pucharze Świata. Planowano je rozegrać już w poprzednim sezonie, ale wtedy zostały odwołane z powodu braku śniegu w dolnej części trasy.

 

Przed tygodniem mieli tu startować alpejczycy, ale także ich rywalizacja nie doszła do skutku z powodu złych warunków pogodowych.

 

"W imieniu FIS chcę podziękować organizatorom za ogromną pracę wykonaną w ostatnich tygodniach i za zaangażowanie w projekt" – zakończył Gerdol.

mtu, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie